آموزش کودک سه ساله در اصفهان

دوران 3 سالگی دوران خوب و خوشی است و لازم است والدین در این سنین به کودکان خود کارهایی را آموزش دهند تا کودک بتواند بیشتر استقلال پیدا کند و مهارت های لازم در این سنین را بیاموزد.

مهارت های فردی کودکان سه ساله

کودک 3 ساله موجودی است بسیار پر انرژی . او کنجکاو است و پر از فعالیت و مایل است که برنامه ی او پُرِ پُر باشد ، و وقت و فرصتی برای نشستن و یا احتمالا جز در موارد خاص ، تخیل و تصور ندارد . او به دنبال این است که تمام روزش از برنامه های خوب پُر باشد.
حتما متوجه شده اید که کودک سه ساله تان رفتارهایی از خود نشان می دهد که ناشی از تمایلات او به مستقل بودن است. حالا وقت آن است که کارهایی به او بیاموزید تا بیشتر به خود متکی شده و زندگی خودتان هم آسان تر شود.

آموزش کودک سه ساله در اصفهان
آموزش کودک سه ساله در اصفهان

ما در اینجا 5 مهارتی که کودک سه ساله شما باید بداند را به شما معرفی خواهیم کرد:
1- کودک سه ساله شما به خوبی بلد است که خودش غذا بخورد. درست است؟ پس چرا به او اجازه نمی دهید که خودش غذایش را بردارد؟ اسنک ها و غذاهای خشک را در طبقات پایین تر یخچال قرار دهید تا بتواند در یخچال را باز کرده و غذایش را بردارد
2- کودک شما قطعا می تواند تحت مراقبت خودتان ظرف ها را آب بکشد یا برخی از آنها را بسابد. ظرف شستن فعالیت احساسی بزرگی است و بچه ها عاشق انجام دادنش هستند.

3- به کودکتان یاد دهید که تختش را مرتب کند، به او بگویید که صبح ها پتویش را تا کند و بالشتش را سرجایش قرار دهد. لازم است چند باری به او نشان دهید تا بتواند این کار را درست انجام دهد.

4- اگر کودکتان به مهدکودک می روید، به او بگویید که کیفش را خودش جمع کند. او می تواند اگر کتابی دارد آنها را در کیفش بگذارد، ظرف غذا و آب هم همینطور. بعد از اینکه از مهدکودک بر می گردد هم از او بخواهید که ظرف غذایش را در سینک ظرفشویی قرار دهد.

برای ثبت نام کودک سه ساله خود از گزینه تماس با ما در منوی بالای سایت اقدام کنید.

5- حتی کودکان دو ساله هم می توانند از پس لباس پوشیدن برآیند، هرچند بالا و پایین یا نامرتب، در هر صورت بالاخره می توانند. در سه سالگی کودک شما باید بتواند بدون کمک تی شرت و شلوارش را بپوشد یا دکمه های لباسش را ببندد.

تماشای یادگیری و شکوفایی استعداد کودکان، یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های زندگی هر پدر و مادر است. بچه‌ها در 3 سالگی برای یادگیری مفاهیم کمی پیچیده‌تر آمادگی دارند. در این سن می‌توان با بازی کردن با فرزندان، برخی از مهارت‌ها را به کودک یاد داد. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که به بچه سه ساله چی یاد بدم؟ در این مقاله مهارت‌هایی را که می‌توان به کودک سه ساله آموزش داد، معرفی می‌کنیم. اگر دغدغه تربیت فرزندتان را دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

آموزش ادای درست کلمات با بازی با کودک 3 ساله

بچه‌ها با مشاهده و بازی مهارت‌ها را یاد می‌گیرند. در سه سالگی کودکان قادرند برخی از کلمات و جملات کوتاه را به‌درستی ادا کنند. کودک در این دوران اسم، سن و جنسیتش را بلد است و جملات سه الی چهار کلمه‌ای می‌سازد. شما می‌توانید برای گسترش دایره لغات کودک و آموزش تلفظ صحیح کلمات از روش‌های آموزشی تماشای انیمیشن، تکنیک تکرار حروف یا کلمات و همچنین کتاب‌های آموزشی استفاده کنید.

راستی تور مجازی 360 درجه کودکستان حوض نقاشی را میتونید از اینجا ببینید.

تکرار عبارت‌ها توسط والدین به‌گونه‌ای که کودک خسته نشود، روشی مناسب برای آموزش ادای صحیح کلمات به کودک 3 ساله است. همچنین خواندن کتاب شعر کودک یا استفاده از کتب آموزشی (برای مثال، مجموعه کتاب فرهنگ تصویری) که با تصاویر کلمات را به کودک یاد می‌دهند، روش بسیار مناسبی خواهد بود.

مهارت‌های فکری و ذهنی؛ آموزش برنامه ریزی برای کودک سه ساله

کودکان در سه سالگی دایره می‌کشند؛ با حیوانات و عروسک‌ها خاله‌بازی می‌کنند و حتی از بازی با اسباب‌بازی فکری و ذهنی لذت می‌برند. در جواب سوال به بچه سه ساله چی یاد بدم، نباید مهارت‌های ذهنی کودک را نادیده گرفت. استفاده از اسباب‌بازی‌های ذهنی و فکری مناسب کودکان 3 ساله، بهترین راه تقویت قوه خلاقیت و مهارت‌های ذهنی کودک است.

برای ثبت نام آنلاین سال 1403 از اینجا اقدام کنید.